Yangın Merdiveni

Kategori : Yangın Merdiveni
Fiyat : Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni dendiğinde aklımıza ilk gelen şey acil durumlarda insanların tahliyesi sağlayan yapı gelir. Yangın merdivenlerinin ölçülere uyması gerekiyor aski taktirde sabotaj ve terör gibi durumlarda gerek güvenlik personeli gerekse sağlık ebiplerinin olay yerine ulaması konusunda sorun çıkmaktadır.

Binalarda Yangın Merdiveni Zorunluluğu
Değişen yönetmelikler sonrasında belediyelerin yangın merdiveni konusunda zorunlu olduğu kararına varılmıştır. Fabrikalar plazalar alışveriş merkezleri okullar hastaneler küçük ve orta büyüklükteki işletmeler bu merdivenleri mutlak suretle bulundurmak zorundalar. Esasında bu durum beklenmedik yangın afetlerinde olası muhtemel büyük kayıpların önüne geçmek içindir. Ve hiç şüphe yok ki son derece gereklidir. Eğer sizde böylece olası can kayıplarını bertaraf etmek ve insanları kolayca dışarı tahliye olmalarını sağlamak amacı ile bu merdivenleri yaptırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu konuda merdivenleri bulunan yerlerin geçmişte son derece büyük yangın olaylarını can kaybını yaşamadan atlattıklarını da yapacağınızın kısa araştırma sonucunda görebilirsiniz.

Ancak bu merdivenleri yönetmeliğe uygun bir şekilde yaptırmanı gerekecektir. Bu konuda da sizlere sorunsuz bir şekilde hizmet veren firma ile yola çıkmalısınız. İşte biz sizlere bu mühendislik işe ile ilgili üst düzey bilgi ve tecrübeye sahip çalışanlarımız ile hizmet vermeye devam etmekteyiz. Aynı zamanda üretim ve imalat konusunda da en büyük firmalardan birisi olduğumuzu söylemek istiyoruz. Bu merdivenleri üretme ve uygulama konusunda her türlü sertifikayı da bünyesinde barındıran firmamız alanında rakipsiz ve öncü şirketlerden biri olmayı başarmıştır. Hem dayanıklı hem de çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için en doğru adres olan bizi tercih edebileceğinizi belirtmek isteriz.

Peki,yangın merdiveni yaptırmak istiyorsanız hangi aşamalardan geçmeniz gerekecektir. Öncelikle bu kusursuz uygulanması gereken bir projedir. Dolayısı ile alanında ehil olmuş çalışanlarımızın merdivenlerin yapılacağı yere gelmesi ve incelemelerde bulunması gerekmektedir. Uygulamanın nereye yapılacağı tahliyelerin en güvenli nereden sağlanabileceği merdiven yüksekliği ve genişliğinin ne kadar olması kaç yere bu merdivenlerin monte edilmesi gibi pek çok teknik detayı göz önünde bulunduracaklardır. Çok yüksek binalarda koruma demirlerine sahip merdiven alternatifinin entegre edilmesi de göz önünde bulundurulacaktır. İşte tüm bu detayları nokta kadar sorunsuz bir şekilde ekspertiz edecek çalışanlarımız böylece en doğru projeyi bulma konusunda da önemli mesafe kat edecektir.

Bu aşamalardan sonra ise merdivenleri yaptıracak işletme sahiplerinin en çok sorduğu soruyu cevaplamaya çalışacağız. Yangın merdiven fiyatları tahmini ne kadar olmaktadır? Bu tamamen kullanılacak malzemenin içeriğine ve miktarına bağlı bir durumdur. Bu sebeple tahmini bir bütçe belirlemek için bir önceki paragrafa belirttiğimiz etüt fizibilite çalışmalarının yapılmış olması gerekmektedir. Bu amaliz yapıldıktan sonra sizlere tahmini bir rakamı hemen arkadaşlarımız söyleyebilecektir. Ancak işletmeniz için zorunlu olan bu merdiven yapımı ve monte işlemleri konusunda sizlere her zaman en uygun fiyat seçenekleri ile yardımcı olduğumuzu da söylemek isteriz. Aynı zamanda bütçenizi sarsmadan bir ödeme yapabilmeniz için anlaşmalı bankaların kredi kartlarına taksit yapma imkanımızda söz konusudur.

Siz de her zaman yangın merdiveni fiyatları ve ürün hizmeti konusunda öncü olmuş tercih sebebi ilan edilmiş firmamız ile yola çıkmak için daha detaylı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız internet sitemiz üzerinden araştırma yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Böylece daha önceden bu hizmeti vermiş olduğumuz referanslarımız ile ilgili de geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda aklınıza takılan sorulara cevap bulmak içinde site ana sayfamızda yer alan iletişim bölümünden yetkili arkadaşlarımız ile irtabata geçebilir yapılması gerekli olan etüt çalışmaları konusunda randevu talebinde bulunabilirsiniz. Sizde bizi tercih edin hem kendinizi hem de cebinizi güvende hissedin. Tüm ziyaretçilerimize kazasız belasız bol kazançlı sağlıklı mutlu ve neşe ile geçen günler dileriz.

Yangın Merdiveni yaşam kurtarır
Günümüzde ev kazalarında yaşanan acı kayıpların sayısı azcaımsanamayacak kadar çoktur. Pek çok ev kazasının sebebi ciddi neticelara yol açmaktadır. Bunlardan bazılarının sebebi dikkatsizlik ve gereken önlemlerin alınmamasıdır. Ev kazalarının çoğu ütünün prizde unutulması çocukların evde yanıcı ve yakıcı maddelerle oynaması vs şeklinde önemsiz gibi görünen sebeplerden kaynaklanmaktadır. Evde yakılan sobadan sızan yada şofbenden sızan gaz nedeniyle yaşanmış olan zehirlenmeler çıkan yangınlar da büyük acılara sebep olan kazalardandır. Sabotaj sebebiyle çıkan yangınların oranları da küçümsenmeyecek kadar çoktur. Ülkemizde her yıl milyonlarca hektar orman şu sebeple yok olmaktadır.

Evde ufak çocukların sebep olduğu yaralanmalı yada yangına sebep olan ev kazalarına yol açan hareketleri olsun binalarda bacaların damdaki yanlış konumlandırılması olsun bacaların gerektiği benzer biçimde sıvanmaması tavan arası ve çatı benzer biçimde bölgelere kolay tutuşacak nesnelerin konması sebebiyle yazın güneş ışınlarının vurması sonucu pek çok yangına sebep olduğu bilinmektedir. Yakıt deposuna veya yakıtla çalışan cihazların yakınına kıvılcım çıkarabilecek nesnelerin konması prizde ocak ve ütü fişlerinin unutulması ocakların üzerine büyük tencere kazan benzer biçimde nesnelerin konarak uzun süre ısıtılması da bilinmiş olduğu şekilde yanlış meydana getirilen uygulamalar olup yangına sebebiyet vermektedir.

Bizler bu yangınlara karşı ne benzer biçimde önlemler alabiliriz ve nasıl korunabiliriz. Bunun için çeşitli toplumsal yardımlaşma kurumları ve biroldukça dernek çeşitli talimatlar yayınlamıştır. İlk olarak yangın ihtimallerine karşı dikkatli ve tedbirli olmalıyız. Yanıcı patlayıcı çabuk tutuşan benzin alkol gaz benzer biçimde maddeleri bilinçli kullanmalıyız. Ütü ocak soba şeklinde elektrikli ev aletlerinin sağlam olmasına ve kullanılmadığı zamanlarda kapalı olmasına dikkat etmeliyiz. Bunları dikkatli kullanmalıyız. İşimiz bitince fişini prizden çıkararak kapatmalıyız. Evde bulunan küçük çocuklara dikkat etmeliyiz. Onların elektrikli aletlerle kibrit çakmak benzer biçimde nesnelerle oynamasına mutlaka izin vermemeliyiz.

Yanıcı patlayıcı ve çabuk tutuşan maddeleri ateşten uzakta bulundurmalıyız. Sigaralar gelişi güzel söndürmeden atılmamalıdır. Bu nedenle her yıl milyonlarca hektar orman yok olmaktadır. Evde okulda iş yerlerinde elektrik tellerinin sıyrık olmamasına ve bağlantılarının uygun şekilde yapılmasına dikkat etmeliyiz. Eğer bu işlerle bizim dışımızda birileri ilgileniyorsa kesinlikle uyarmalı ve düzeltilmesini sağlamalıyız. Evlerimizin okulların bacalarını her yıl temizletmeliyiz ve sıvalarının muntazam yapılmasını sağlamalıyız. Okullarda ve iş yerlerinde yangın söndürme tüpleri ve çalgıları bulundurmalıyız. Bu araç ve tüplerin her yıl muntazam olarak bakımlarını yaptırmalıyız.

Bunlara benzer daha bir çok önlem ve tedbiri sayabiliriz. Ama bir tanesi vardır ki bizleri ölümden kurtaran can havliyle kaçmak istediğimizde bizlere en güvenli yolu sunan sistemdir. Yangın merdiveninden bahsediyoruz. Yangın merdivenleri herhangi bir yangın yahut zehirlenme anında bizlerin tek çıkış yolu olup güvenle ve süratlica bizleri o ortamdan dışarıya taşır. Günümüzde yangın merdiveninin yeterli ve gerektiği şeklinde olmaması sebebiyle onlarca can kaybı yaşanmaktadır. İşte bu nedenle yangın merdiveni dirimsel önem taşımaktadır ve gerekliliği tartışılamayacak derecede önemlidir.

“Z tipi” (çift kollu) ve “dairesel” merdiven olarak iki gruba ayrılan yangın merdivenleri sadece yangın ve doğal afetler dışında terör hücumsı benzer biçimde binaların hızla boşaltılması gereken durumlarda da kullanılır. Yangın merdivenleri insan hayatı için büyük örutubet arz etmektedir. Temmuz 2002 tarihli “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” ile binalarda bulunması ihtiyaç duyulan yangın merdiveni tipleri ve bunlara ilişkin ölçüler düzenlenmiştir. Bu yönetmeliğe uygun olarak merdiveni bulundurmayan konutlarda oturmamaya ve iş yeri açmamaya özen gösterin. Nüfusu yoğun ve çalışma kapsamı geniş olan büyük şehirlerde olduğu gibi İstanbul yangın merdiveni kullanımında da önceliğini göstermektedir.

Yapılarda Yangın Merdivenleri yaşamsal Önem Taşır
Yangın merdiveni konusunda ihtiyacınız var ise ve bu mevzuda sizde emin bir şirket ile adım atmak yola çıkmak istiyorsanız yıllardan beri alanında en çok tercih edilen şirketimizi seçebilir ve işinizi güvenli bir halde emanet edebilirsiniz. Tüm büyükşehir ve mahalli belediyeler yönetmeliklerinde bu merdivenleri zorunla hale getirmişlerdir. Özellikle insan sayısının ve bina kat yüksekliğinin fazla olduğu binalarda muhtemel yangın esnasında doğabilecek felaketlerin önün geçmek can kaybını engellemek için bu gerekli bir unsur haline dönüşmüştür. Böylece sizde bu konuda eksiğinizi kapatmak ihtiyacınızı gidermek için en kısa sürede adım atmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Doğal olarak ki yangın merdiveni yapmış oldurmak için her türlü gerekli belge informasyon deneyim ve deneyime sahip olan firmamız sizlere en kısa sürede en iyi hizmeti verecektir. Üstelik bunun yanı sıra en doğru projeyi uygulama mevzusunda da rakipsiz bulunduğunu kanıtlayacaktır. Biliyorsunuz ki yangın esnasında en önce baz alınacak kriter kişilerin çok çabuk bir şekilde bina dışına çıkarılması şu demek oluyor ki tahliye edilmesidir. İşte bu mevzuda sizlere en net çözümler ile yardımcı olmaya çalıştığımızı belirtelim. Peki, bunu iyi mi mı yapıyoruz? Doğal olarak ki mevzu ile ilgili her türlü tahsilden geçmiş sertifikasını almış çalışanlarımız ile. Böylece kusursuz bir şekilde sizlere en doğru noktada bu merdiveni konumlandırmayı taahhüt ediyoruz.

Bu çalışmalara hangi aşamalar sonucunda geldiğimizi de bilmek ister misiniz? O zaman yazımızı okumaya lütfen devam edin. Her şeyi planlı ve programlı bir halde yürüten firmamız öncelikle acil çıkış merdivenin uygulanacağı binayı analiz emektedir. Bu analiz yapıldıktan sonra binanın hangi bölgelerine merdiven icap ettiğinin tespiti gerçekleşmektedir. Bununla beraber merdivenin genişliğinin ne kadar olması yapı için kullanılacak malzemenin hangi içeriğe sahip olması düz mü yoksa rotatif bir merdiven mi olması şeklinde teknik kriterler masaya yatırılacaktır. Tüm bu tercihler arasında sizin inşaat yapınıza en uygun olanı seçilecek ve yeriniz gereği en uygun projenin uygulanması aşamasına geçilecektir. Böylece sizin için lüzumlu olan merdiven imalatı için firmamız çalışmalarına derhal başlayacaktır.

Sadece bu mevzuda işletme sahiplerinin acaba bu merdiven çeşidi için çok para mı ödeyeceğim sorusu akıllara gelir. Bu mevzuda da eğer informasyon sahibi olmak istiyorsanız sorunuzu cevaplamaya çalışalım. Öncelikle yangın merdiven fiyatları ile ilgili tahmini bir rakam söyleyebilmek için ne olursa olsun ekspertiz çalışmasının yapılması gerekmektedir. Bu analiz sonucunda merdiveninizin üç aşağı beş yukarı ne kadar maliyete sahip olacağı bilgisini verebiliriz. Sadece sizlere öteki firmalara bakılırsa çok daha uygun fiyat seçenekleri sunacağımızda da asla şüpheniz olmasın. Böylece bizi tercih ederek hem güvenilir bununla birlikte karlı bir işe imza atmış olduğunuzu bizzat görmüş olacaksınız.

Yangın merdiven fiyatları mevzusunda sizlere uygun fiyat garantisini veren sitemiz bununla birlikte kredi kartınız ile de taksitli bir şekilde bu ihtiyacınızı giderebilme konusunda yardımcı olmaktadır. Nakit ödemelerinizde ise sizleri sürpriz indirim oranlarının beklediği müjdesini vermek isteriz. Konu ile ilgili her türlü informasyon ve veriye ulaşmanız için hazırladığımız internet sitemizde bu zamana kadar bizi tercih eden pek çok işletmeyi ve onlara sağlamış olduğumı merdiven çeşitlerini görebilirsiniz. Referanslarımızın sizler için önemli ölçüde belirleyici bir rol oynayacağını da yeri gelmişken söylemek isteriz. Yönetmeliklere uygun ve kaçak olmayan bir yapıya haiz olmak istiyorsanız sizde bizi tercih edebilirsiniz. Tüm ziyaretçilerimize beklentilerini yok etme mevzusunda her an yanlarında olduğumuzu hatırlatır iyi günler diliyoruz.

Yangın Merdivenleri Hakkında bilgiYangın merdiveni hakkında fiyat ve proje bilgisi için Karaboğa Mühendislik yangın firması olarak sizlere bu yazımızda günümüzde belediyeler tarafından hazırlanan yönetmelikler ile mecburi hale getirilmiş ve mutlak suretle bulunması ihtiyaç duyulan yangın merdivenleri ile ilgili informasyon vermek istiyoruz. Biliyoruz ki insan ve can sağlığı hiç bir şeyden önemli değildir. Ancak yine istememize karşın yangın şeklinde afetler ile karşı karşıya gelme durumu da söz mevzusu olabiliyor. İşte şu sebeple küçük – orta ve büyük işletmelerde hastanelerde okullarda devlet dairelerinde böylesine negatif bir durumla karşılaşılmış olduğunda derhal bina dışına tahliye yapılması için bu yangın merdiveni olması gerektiği mecburi kılınmıştır. Böylece doğabilecek çok daha büyük felaketlerin önüne geçilmektedir. Yakın geçmişte bu tip yangınlarda acil çıkış merdivenlerinin ne kadar çok kişiyi hayatta tuttuğuna da bakabilirsiniz.

Doğal olarak bu şekilde bir merdiveni çalakalem yapmak mümkün değildir. Mutlak suretle en doğru ve uygun proje ile yola çıkmak gerekmektedir. Bunun için ise alanda öncü olan emin ve profesyonel çalışanları ile hizmet etmeye idame eden bir firmayı tercih etmeniz gerekecektir. İşte bizler bu mevzuda siz değerli müşterilerimize kusursuza yakın bir hizmet sunduğumuzu söylemek isteriz. Eğer siz de her mevzuda yasal bir şekilde ve yönetmeliğe uygun kriterler çerçevesinde bir merdivene sahip olmak istiyorsanız asla başka bir firmaya gerek duymayacağınızı belirtmek istiyoruz. Sizlere en sağlıklı ve emin bir projeye imza atmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ettiğimizi de söylemek isteriz. Peki, projeyi gerçekleştirmek için izlenen aşamalar nelerdir? Şimdi gelin bu mevzuda siz değerli ziyaretçilerimize data aktarmaya çalışalım.

Öncelikle uzman çalışanlarımın yangın merdivenleri uygulanacağı alana gelir. Projenin nereye uygulanmasının daha yararlı olacağı konusunda derhal bir ön etüt çalışmasına başlarlar. Burada esas baz alınan kriter en kısa sürede insanları bina dışına tahliye etmektir. Yangın ve acil çıkış kapılarının kafi olup olmadığına bakarlar. Bunun haricinde mimar tarafınca çizilmiş hazır bir projeyi de aynen uygulayabilirler. Yapılan tüm çalışmalar sonucunda ise yangın merdiveni için kullanılması en uygun malzemelerin kararı verilir. Burada önemli olan kriterler ise merdivenin bulunmuş olduğu adreste muhtemel kişi sayısı ve uygulanan binanın yüksekliğidir. Tüm bu fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonraki süreç uygulama aşamasını oluşturmaktadır.

Ancak bu noktada İstanbul yangın merdiveni etüt çalışmalarından sizin için ekstra bir ücret talep etmediğimizin de altını çizmek isteriz. En dayanıklı ürünler ile siz müşterilerimize her süre uygun fiyat seçenekleri ile yardımcı olmaya çalıştığımızı da açıklayalım. Bunun yanında farklı ödeme opsiyonları ile de bütçenizi sarsmadan bu merdivenlere sahip olabileceğinizi belirtelim.

Eğer sizde aklınızda hiçbir sual işareti kalmadan işlerinizi emanet edebileceğiniz bir şirket arıyorsanız alanında en çok ilgi gören adreste olduğunuzu da ifade etmekte yarar görüyoruz. Böylece zorunlu olan bu eksikliğinizi kısa sürede giderecek ve insan sağlığını koruma mevzusunda gerekli olan bu ihtiyacı güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Siz de hemen İstanbul yangın merdiveni mevzusunda öncü olan sitemizi ziyaret edebilir ve bu konuda sizlere sunduğumuz tüm hizmetler ile alakalı detaylı bir şekilde data sahibi olmayı başarabilirsiniz. En uygun ve kaliteli projelere haiz olmak isteyenlerin ortak tercihi olan firmamız sizlere de yardımcı olmak için alanında ustalaşmış çalışanlamış olurı ile hizmet sunmaya aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Sitemizin ana sayfasında yer alan bildirişim numaralarından bizi arayabilir ön etüt çalışmaları için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Başta İstanbul olmak üzere ülkenin dört bir yanına hizmet götürdüğümüzü de yazımızın sonucunda söylemek isteriz. Sıhhat dolu günler diliyoruz.

Yangın merdivenleri binanın dışında veya binanın ana gövdesinden ayrı bir halde iç kısma monte edilmiş acil konum çıkışıdır. Yangın yada başka tehlikeli durumlarda normal merdivenlerden kullanılamaz olduğu yada kullanılması çok riskli olduğu zamanlarda dışarıya kaçma amacıyla yangın merdiveni kullanılır. Yangın merdivenleri dershanelerde, okullarda apartmanlarda ve çok katlı binalarda kullanılmaktadırlar. Acil durumlarda insanoğluın hayatını kurtarmak gibi önemli özelliği sebebiyle bir bina inşaatında en önemli unsur yangın merdivenleridir. Yangın merdivenleri yapı olarak yatay şekilde dizilmiş platformlar ile merdivenlerin birbirine bağlanması sonucu oluşmaktadır.

Yangın merdivenlerinde açık çelik ızgaralar kullanılmasının sebebi buzlanma, karlanma ve yapraklanmayı önlemektir. Hırsızların ve binaya izinsiz girişlerin engellenmesi amacıyla yangın merdivenlerindeki kapılar kilitlidir. Fakat acil durum esnasında yangın alarmına basıldığı andan itibaren kapılar açılarak kaçış mümkün hale gelmektedir. Ayrıca yangın merdivenleri kolay ulaşım amacıyla pencere altlarına de yerleştirilmektedir. Son dönemlerde üretilen yangın merdivenleri elektronik sistemlerle desteklenmiş olmasına rağmen eski tip binalarda değil elektronik sistem bir yangın merdiveni dahi bulunmamaktadır.

Yangın merdivenlerinin tarihsel gelişimi esnasında çok değişik olaylara ve icatlara şahit olunmuştur. İlk olarak 1887 yılında Anna Connelly tarafından yangın merdiveni üretilmeye başlanmıştır. Anna’nın yangınlardan daha rahat kaçabilmek için ürettiği bu ürün şirket sahipleri tarafından çok beğenildi ve binalarına kurulmaya başlandı. İlk yangın merdivenlerinin çok ucuz olması ve duvarları yeniden yapılandırmaya gerek duyulmadan inşa edilebilmesi yoğun şekilde tercih edilmesinin temel sebebini oluşturuyordu. Daha sonrasında 1990’lı yıllara gelindiğinde binaların çoğalması ve yangın merdivenlerinin kullanımının artması sonucu yangın merdivenleri kullanılarak hırsızlık olayları yaşanmaya başlandı. Bu vakalar aşırı derecede tepki çekmeye filmlere ve kitaplara mevzu olmaya başladı. Bu konum ilk yangın merdivenlerine olan güveni azaltmaya başlayınca tüp şeklinde bir brandayla yangın merdiveni oluşturuldu. Bu branda yardımıyla yangın anında tüpe atlayan birey el ve ayaklarıyla tüpün kenarlarına baskı uygulayarak yavaş bir şekilde yere inmeyi başarabilecekti. Bu yangın tüpü pencereye yapıştırılmış ve doğruca caddeye doğru salınabilecek bir yapıda olmasına rağmen bina içinde çok fazla yer ve ağırlık oluşturduğu için problem yaratmaya adım atmıştır. Daha sonraki süreçte ise yangın merdivenleri giderek gelişmiş ve bugünkü duruma gelmeyi başarmıştır.

Tehlikeli bir yangın anında bir dakika içinde binayı saran yangından kurtulmanız için çalan dedektör sizi yangından kurtarmaya değil sadece kaçmanız için uyarmaya yarar. Oysaki yangın merdiveni vaka anında hemen en kısa ve güvenli yoldan insanların kurtulmasını sağlar. Yangın merdivenlerinin kurulması devamlı estetik görüntü olarak sıkıntı yaratmaktadır. Fakat binalarda yangın merdivenlerinin varlığı mecburi olmasından dolayı yangın merdivenleri tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu işin uzmanları hem estetik olarak şık bir yangın merdiveni inşa ederken aynı zamanda güvenli, sağlam ve uzun ömürlü yangın merdivenleriyle insanoğluın hayatlarını kurtarmaya devam ederler.

Günümüzde bina kat sayılarının artması büyük iş merkezlerinin ve alışveriş merkezlerinin inşası çok yayın bir şekilde yapılmaktadır. Bu durumun getirdiği sonuçlardan biri olarak da olası felaketlere karşı tedbirler alınması gerekmiştir. Oluşacak her hangi bir yangın afetine karşı ise yangın merdivenleri belediyeler tarafınca binalar için zorunlu hale getirilmiştir. Yangın afeti esnasında kaçış yolu olarak kullanılmak fakatçlı inşa edilirler. Yangın merdivenleri inşasında her hangi bir yanıcı madde kullanılamaz ve minimum yüz yirmi dakika dayanıklılık gerekmektedir.

Gelişen inşaat sektörü ile büyük şehir belediyeleri ve diğer belediyeler tarafınca yönetmelik oluşturulmuştur. Binanın yapısına aldığı birey sayısına nazaran değişen faktörler belirlenerek her binanın kendi yapısına uygun olarak yangın merdiveni inşa edilmesi gerekmektedir. Bina yapısının büyük olması doğrusu iş merkezleri yahut avmleri gibi geniş alanlara sahip olması durumunda birden fazla yangın merdinevinin inşası gerekmektedir. Yönetmeliklerle zorunlu hale gelmesinden dolayı biroldukça şirket kurulmuştur. Fakat kurulan bu firmaların bir kısmı amatör bir şekilde işlem yapmaktadırlar. Bundan dolayı yangın merdiveni meydana getirecek olan firmanın seçimi sırasında çok fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

En minik bir yanlış büyük kazalara ve kayıplara neden olabilmektedir. Merdiven inşasını yapan firmanın ekip çalışanlamış olurının kesinlikle çalıştığı mevzuda iyi bir eğitim almış olması gerekmektedir. Ek olarak belirli zaman aralıkları ile firma tarafından eğitimler verilmeli gelişen inşaat sektörü takip edilerek binaları yapıları öğrenilmelidir. Merdivenin inşasından önce şirket kesinlikle bir ekspertiz ile binayı incelemeli daha ondan sonra ise merdiven inşasının iyi mi ve kaç tane olacağına karar verilmelidir. Yapımdan önce bunların yapılması merdivenin hatasının yok denecek kadar aza indirmesini sağlar ve olası bir yangın afeti esnasında can kaybının büyük ölçülerde azalmasını sağlar.

İstanbul şeklinde büyük alışveriş merkezlerinin iş hanlarının ve çok katlı konutların bulunduğu şehirlerde ise daha fazla hayati örutubet taşımaktadır. İstanbul yangın merdiveni mevzusunda uzman bir ekip tarafınca üretim yapılması gerekmektedir. Sunulan hizmet çerçevesinde İstanbul yangın merdiveni büyük şehrin belirtmiş olduğu yönetmeliğe bire bir uyarak gerçekleştirilmelidir. Günümüzde birçok şirket yangın merdivenin yapımından önce bir ekspertiz hizmeti sunmaktadır ve bu hizmet büyük firmalar tarafınca ücretsiz olarak gerçekleştirilmekte de ve raporun sonucu doğrultusunda ücret ve yapının şekline karar verilmektedir. Binaların yapısına bağlı olarak merdivenin bulunacağı konum belirlenmektedir. Binanın yüksekliği 2150 metreden kısa ise merdivenlerin inşası dışarıya yapıla bilmektedir. Bu uzunluğu geçen yerlerde ise dışa merdiven yapımına yönetmelikler gereğince izin verilmemektedir.

Merdivenler ‘Z’ merdiven veya dairesel merdiven olarak üretilirler.  İtfaiye yönetmeliğine en uygun ve en çok tercih edilen merdiven tipi ise ‘Z’ merdiven şeklidir. Merdiven projelerinde ise merdivenin tipine uygulanacak olan alana nazaran karar verilir. Bu kadar yaşamsal bir örutubet taşıyan yangın merdivenin inşası hiçbir şekilde ustalaşmış olmaya fert veya firmalara bırakılmamalıdır. Seçilecek olan firma olası bir aksaklık durumunda hemen müdahale kabiliyetine ve donanımına sahip olmalıdır. Amatör ellere bırakılmış olan bir merdiven yapısı ile yangın afeti sırasında büyük hayati önem taşıyan insanların tahliye edilmesinde büyük sorunlarla karşılaşıla bilir. Üretim esnasında oluşmuş bir hata tahliye edilen insanoğluın yangın esnasında daha büyük felaketlerle ve sorunlarla karşılaşmasına niçin olabilir.

Merdivenin yapımından önce firmalar hakkında bilgiler edinmek sizin için faydalı olacağı benzer biçimde olası bir yıkım esnasında kaybı en aza indirmenizi sağlar. Ek olarak merdiven inşasının yönetmeliklere uygun olarak yapıldığından kesin olmanızı sağlayarak kendinizi daha güvende ve rahat hissetmenizi sağlar.

Günümüzde bina kat sayılarının artması büyük iş merkezlerinin ve alışveriş merkezlerinin inşası çok gösterim bir şekilde yapılmaktadır. Bu durumun getirmiş olduğu sonuçlardan biri olarak da olası felaketlere karşı tedbirler alınması gerekmiştir. Oluşacak her hangi bir yangın afetine karşı ise yangın merdivenleri belediyeler tarafından binalar için zorunlu hale getirilmiştir. Yangın afeti sırasında kaçış yolu olarak kullanılmak fakatçlı inşa edilirler. Yangın merdivenleri inşasında her hangi bir yanıcı madde kullanılamaz ve minimum yüz yirmi dakika dayanıklılık gerekmektedir.

Gelişen inşaat sektörü ile büyük şehir belediyeleri ve diğer belediyeler tarafınca yönetmelik oluşturulmuştur. Binanın yapısına aldığı birey sayısına gore değişen faktörler belirlenerek her binanın kendi yapısına uygun olarak yangın merdiveni inşa edilmesi gerekmektedir. Bina yapısının büyük olması yani iş merkezleri ya da avmleri gibi geniş alanlara sahip olması durumunda birden fazla yangın merdiveni inşası gerekmektedir. Yönetmeliklerle zorunlu hale gelmesinden dolayı birçok şirket kurulmuştur. Fakat kurulan bu firmaların bir kısmı amatör bir halde işlem yapmaktadırlar. Bu yüzden yangın merdiveni yapacak olan firmanın seçimi esnasında çok fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

En ufak bir yanlış büyük kazalara ve kayıplara niçin olabilmektedir. Merdiven inşasını meydana getiren firmanın ekip çalışanlarının mutlaka çalıştığı mevzuda iyi bir eğitim almış olması gerekmektedir. Ek olarak belirli zaman aralıkları ile şirket tarafından eğitimler verilmeli gelişen inşaat sektörü takip edilerek binaları yapıları öğrenilmelidir. Merdivenin inşasından önce firma mutlaka bir ekspertiz ile binayı incelemeli daha sonrasında ise merdiven inşasının nasıl ve kaç tane olacağına karar verilmelidir. Yapımdan önce bu tarz şeylerin yapılması merdivenin hatasının yok denecek kadar aza indirmesini sağlar ve olası bir yangın afeti esnasında can kaybının büyük ölçülerde azalmasını sağlar.

İstanbul şeklinde büyük alışveriş merkezlerinin iş hanlarının ve çok katlı konutların bulunmuş olduğu şehirlerde ise daha çok dirimsel önem taşımaktadır. İstanbul yangın merdiveni konusunda uzman bir ekip tarafından üretim yapılması gerekmektedir. Sunulan hizmet çerçevesinde İstanbul yangın merdiveni büyük şehrin belirtmiş olduğu yönetmeliğe bire bir uyarak gerçekleştirilmelidir. Günümüzde birçok şirket yangın merdivenin yapımından önce bir ekspertiz hizmeti sunmaktadır ve bu hizmet büyük firmalar tarafınca ücretsiz olarak gerçekleştirilmekte de ve raporun sonucu doğrultusunda ücret ve yapının şekline karar verilmektedir. Binaların yapısına bağlı olarak merdivenin bulunacağı konum belirlenmektedir. Binanın yüksekliği 2150 metreden kısa ise merdivenlerin inşası dışarıya yapıla bilmektedir. Bu uzunluğu geçen yerlerde ise dışa merdiven yapımına yönetmelikler gereğince izin verilmemektedir.

Merdivenler ‘Z’ merdiven ya da dairesel merdiven olarak üretilirler. İtfaiye yönetmeliğine en uygun ve en çok tercih edilen merdiven tipi ise ‘Z’ merdiven şeklidir. Merdiven projelerinde ise merdivenin tipine uygulanacak olan alana nazaran karar verilir. Bu kadar hayati bir önem taşıyan yangın merdivenin inşası hiçbir şekilde ustalaşmış olmaya fert veya firmalara bırakılmamalıdır. Seçilecek olan şirket olası bir aksaklık durumunda hemen müdahale kabiliyetine ve donanımına haiz olmalıdır. Amatör ellere bırakılmış olan bir merdiven yapısı ile yangın afeti sırasında büyük dirimsel önem taşıyan insanoğluın tahliye edilmesinde büyük sorunlarla karşılaşıla bilir. Üretim esnasında oluşmuş bir hata tahliye edilen insanoğluın yangın esnasında daha büyük felaketlerle ve sorunlarla karşılaşmasına niçin olabilir.

Merdivenin yapımından önce firmalar hakkında bilgiler edinmek sizin için faydalı olacağı şeklinde olası bir felaket esnasında kaybı en aza indirmenizi sağlar. Ayrıca merdiven inşasının yönetmeliklere uygun olarak yapıldığından kesin olmanızı sağlayarak kendinizi daha güvende ve rahat hissetmenizi sağlar.

İstanbul Yangın Merdiveni

İnşaat sektörüyle ve teknolojik gelişmelerle beraber sürekli olarak ilerleme kat etmesi ihtiyaç duyulan yangın merdivenleri uzman firmamız yardımıyla dünya çapında adını duyurabilecek kalite standartlarına ulaşıp devamlı bir gelişim içinde sektördeki başarısını sürdürmektedir. Başta tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbullu yurttaşlarımıza da kaliteyi, yaşam standartlarını yükseltecek ve en önemlisi yangın, deprem benzer biçimde tehlike arz eden durumlarda hayatını kurtarmasına yardımcı olacak İstanbul yangın merdivenlerini üretmek bizim sorumluluğumuzdadır. Hepimiz sürekli olarak kendisini yenileme içinde olan, insanlara daha ekonomik fakat aynı zamanda kaliteli hizmet sunmayı fakatçlayan ve bu hizmeti seri üretimde uygulayabilen tek firmayız. Sürekli olarak Dünya genelinde araştırmalar yaparak sizlere daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. İlk olarak İstanbul’da başlayan yangın merdiveni üretimimiz kısa süre içinde tüm Türkiye’ye ulaşmıştır. Bugün Çanakkale’den Iğdır’a kadar Sinop’tan Antakya’ya kadar en batıdan en doğuya, kuzeye ve güneye hizmet vermekteyiz. İstanbul kalabalık nüfusu ve yapısı kadar uzun bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’da şuan Bizans döneminden kalma zamanı yapılar ve Osmanlı’dan kalma öncelikle müze olarak kullanılan ahşap yapılar bulunmaktadır. Lokanta, müze vb. Fakatçlarla kullanılan bu zamanı yapılar biroldukça insanoğlunun devamlı ziyaret etmiş olduğu yerlerdir. Bu yerlerde oluşacak ani bir yangın kısa süre içinde bütün yapıyı sarabilecek bir durumdadır. İşte böyle bir yangında insanların yaşamını kurtarabilecek en önemli, önlem kaliteli yangın merdivenleridir. Bu yapıların organik mimarisini ve estetiğini bozmadan, aynı zamanda yangın vb. Bir durumda insanoğluın rahat ve hızlı şekilde binadan kaçmalarını sağlayacak yangın merdivenlerinin inşa edilebilmesi için uzman bir firmaya ihtiyaç duyulmaktadır. İşte hepimiz tam da bu aşamada sizlere hizmet vermek için bir aradayız. Daha önceden kurulmuş olan yangın merdivenleri benzer biçimde zamanla özellikle kentsel dönüşüm vb. Sebeplerden dolayı yıkılacak olan binalardan sonrasında yapılacak binalar için İstanbul yangın merdiveni mecburi bir ihtiyaçtır.

Kaliteli Hizmetle Karaboğa Yangın Merdiveni;

Yangın merdiveni ihtiyacınızda İster proje halindeyken isterse de eski bina halinde olan yapınızı alanında uzman teknik arkadaşlarımız gelerek yerinde araştırma yapmaktadır. Detaylı araştırma yapılmış olduktan sonrasında size detaylı bir ön inceleme raporu sunulmaktadır. Siziz tek yapmanız ihtiyaç duyulan model seçimi olacaktır. Çünkü hepimiz sizin düşünmenize gerek kalmadan yangın merdivenini nereye ve nasıl monte edeceğimize karar vereceğiz. Yangın merdivenlerini belediye yönetmeliğine en uygun şekilde inşa etmekteyiz. Binanızın güzel duyu yapısına uygun model seçimi mevzusunda sıkıntı yaşarsanız hepimiz tecrübelerimiz ve bilgimiz ışığında model seçiminde de sizlere yardımcı olacağız. Üreteceğimiz yangın merdivenlerinin gerekli tüm testlerini yaptığımızdan dolayı uzun seneler sağlamlığını ve kalitesini koruyacaktır. TSE standartlarına uygun olarak ürettiğimiz İstanbul yangın merdivenleri yardımıyla hem ekonomik bununla birlikte tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren bir hizmeti size sunacağız. Unutmayın ki yangın merdiveni sadece ustalaşmış firmaların yapabileceği bir üründür.

Sizlere bu yazımızda günümüzde belediyeler tarafından hazırlanan yönetmelikler ile zorunlu hale getirilmiş ve mutlak suretle bulunması gereken yangın merdivenleri ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Biliyoruz ki insan ve can sağlığı hiçbir şeyden önemli değildir. Ancak gene istememize rağmen yangın şeklinde afetler ile karşılaşma durumu da söz konusu olabiliyor. İşte bu sebeple minik – orta ve büyük işletmelerde hastanelerde okullarda devlet dairelerinde böylesine negatif bir durumla karşılaşılmış olduğunda hemen bina dışına tahliye yapılması için bu yangın merdiveni olması gerektiği zorunlu kılınmıştır. Böylece doğabilecek çok daha büyük felaketlerin önüne geçilmektedir. Yakın geçmişte bu tip yangınlarda acil çıkış merdivenlerinin ne kadar çok kişiyi hayatta tuttuğuna da bakabilirsiniz.

Tabi böyle bir merdiveni yönetmelik bilgisi olmadan doğru yapmak mümkün değildir. Mutlak suretle en doğru ve uygun proje ile yola çıkmak gerekmektedir. Bunun için ise alanda öncü olan emin ve profesyonel çalışanları ile hizmet etmeye devam eden bir firmayı tercih etmeniz gerekecektir. İşte hepimiz bu mevzuda siz değerli müşterilerimize kusursuza yakın bir hizmet sunduğumuzu söylemek isteriz. Eğer siz de her mevzuda yasal bir halde ve yönetmeliğe uygun kriterler çerçevesinde bir merdivene haiz olmak istiyorsanız asla başka bir firmaya gerek duymayacağınızı belirtmek istiyoruz. Sizlere en sağlıklı ve güvenilir bir projeye imza atmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ettiğimizi de söylemek isteriz. Peki, projeyi gerçekleştirmek için izlenen aşamalar nelerdir? Şimdi gelin bu mevzuda siz kıymetli ziyaretçilerimize informasyon aktarmaya çalışalım.

Öncelikle uzman çalışanlamış olurımın yangın merdivenleri uygulanacağı alana gelir. Projenin nereye uygulanmasının daha yararlı olacağı konusunda derhal bir ön etüt çalışmasına başlarlar. Burada esas baz alınan kriter en kısa sürede insanları bina dışına tahliye etmektir. Yangın ve acil çıkış kapılarının kafi olup olmadığına bakarlar. Bunun haricinde mimar tarafınca çizilmiş hazır bir projeyi de aynen uygulayabilirler. Meydana getirilen tüm çalışmalar sonucunda ise yangın merdiveni için kullanılması en uygun malzemelerin kararı verilir. Müşteriye fiyat suulur. Burada önemli olan kriterler ise merdivenin bulunmuş olduğu adreste muhtemel kişi sayısı ve uygulanan binanın yüksekliğidir. Tüm bu fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonraki süreç uygulama aşamasını oluşturmaktadır.

Sadece bu aşamada İstanbul yangın merdiveni etüt çalışmalarından sizin için fazladan bir ücret talep etmediğimizin de altını çizmek isteriz. En dayanıklı ürünler ile siz müşterilerimize her vakit uygun fiyat seçenekleri ile yardımcı olmaya çalıştığımızı da izah edelim. Bunun yanında farklı ödeme opsiyonları ile de bütçenizi sarsmadan bu merdivenlere haiz olabileceğinizi belirtelim. Eğer sizde aklınızda hiç bir soru işareti kalmadan işlerinizi emanet edebileceğiniz bir şirket arıyorsanız alanında en çok ilgi gören adreste olduğunuzu da ifade etmekte yarar görüyoruz. Böylece zorunlu olan bu eksikliğinizi kısa sürede giderecek ve insan sağlığını koruma mevzusunda gerekli olan bu ihtiyacı güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Siz de derhal İstanbul yangın merdiveni konusunda öncü olan sitemizi ziyaret edebilir ve bu mevzuda sizlere sunduğumuz tüm hizmetler ile alakalı detaylı bir şekilde data sahibi olmayı başarabilirsiniz. En uygun ve kaliteli projelere haiz olmak isteyenlerin ortak tercihi olan firmamız sizlere de yardımcı olmak için alanında ustalaşmış çalışanlamış olurı ile hizmet sunmaya aralıksız bir halde devam etmektedir. Sitemizin ana sayfasında yer alan mesajşim numaralarından bizi arayabilir ön etüt çalışmaları için buluşma talebinde bulunabilirsiniz. Başta İstanbul olmak üzere ülkenin dört bir yanına hizmet götürmüş olduğumüzü de yazımızın sonucunda söylemek isteriz. Sağlık dolu günler diliyoruz.

Sayın ziyaretçi malumunuz üzere yangın merdivenleri çok çeşitli olduğundan ve yönetmelik ile ( z tipi yangın merdiveni ) araç-gereç detayları belirtilmediği için bir durağan fiyat aralığı yoktur ancak ücretsiz bulgu yapıldıktan sonra fiyatlar belirlenebiliyor sizde yangın merdivenleriniz için arayın ücretsiz experlerimiz gelsin.

İstanbul Yangın Merdiveni
İnşaat sektörüyle ve teknolojik gelişmelerle beraber devamlı olarak ilerleme kat etmesi ihtiyaç duyulan yangın merdivenleri uzman firmamız yardımıyla dünya çapında adını duyurabilecek kalite standartlarına ulaşıp devamlı bir gelişim içinde sektördeki başarısını sürdürmektedir. Başta tüm Türkiye’de olduğu benzer biçimde İstanbullu yurttaşlarımıza da kaliteyi, yaşam standartlarını yükseltecek ve en önemlisi yangın, zelzele benzer biçimde tehlike arz eden durumlarda yaşamını kurtarmasına yardımcı olacak İstanbul yangın merdivenlerini üretmek bizim sorumluluğumuzdadır. Biz devamlı olarak kendisini yenileme içinde olan, insanlara daha ekonomik fakat bununla birlikte kaliteli hizmet sunmayı amaçlayan ve bu hizmeti seri üretimde uygulayabilen tek firmayız. Sürekli olarak Dünya genelinde araştırmalar yaparak sizlere daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. İlk olarak İstanbul’da süregelen yangın merdiveni üretimimiz kısa süre içinde tüm Türkiye’ye ulaşmıştır.

Bugün Çanakkale’den Iğdır’a kadar Sinop’tan Antakya’ya kadar en batıdan en doğuya, kuzeye ve güneye hizmet vermekteyiz. İstanbul kalabalık nüfusu ve yapısı kadar uzun bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’da şuan Bizans döneminden kalma tarihi yapılar ve Osmanlı’dan kalma öncelikle müze olarak kullanılan ahşap yapılar bulunmaktadır. Lokanta, müze vb. Amaçlarla kullanılan bu zamanı yapılar biroldukça insanın devamlı ziyaret ettiği yerlerdir. Bu yerlerde oluşacak ani bir yangın kısa süre içinde bütün yapıyı sarabilecek bir durumdadır. İşte böyle bir yangında insanların yaşamını kurtarabilecek en önemli, önlem kaliteli yangın merdivenleridir. Bu yapıların naturel mimarisini ve estetiğini bozmadan, hem de yangın vb. Bir durumda insanların rahat ve hızlı şekilde binadan kaçmalarını sağlayacak yangın merdivenlerinin inşa edilebilmesi için uzman bir firmaya ihtiyaç duyulmaktadır. İşte biz tam da bu aşamada sizlere hizmet vermek için bir aradayız. Daha önceden kurulmuş olan yangın merdivenleri şeklinde zaman içinde özellikle kentsel dönüşüm vb. Sebeplerden dolayı yıkılacak olan binalardan sonrasında yapılacak binalar için İstanbul yangın merdiveni zorunlu bir ihtiyaçtır.

Kaliteli Hizmetle İstanbul Yangın Merdiveni;

Yangın merdiveni ihtiyacınızda İster proje halindeyken isterse de eski bina halinde olan yapınızı alanında uzman teknik arkadaşlarımız gelmiş olarak yerinde araştırma yapmaktadır. Detaylı inceleme yapıldıktan sonra size detaylı bir ön araştırma raporu sunulmaktadır. Siziz tek yapmanız gereken model seçimi olacaktır. Çünkü bizler sizin düşünmenize gerek kalmadan yangın merdivenini nereye ve iyi mi monte edeceğimize karar vereceğiz. Yangın merdivenlerini belediye yönetmeliğine en uygun şekilde inşa etmekteyiz. Binanızın güzel duyu yapısına uygun model seçimi mevzusunda sıkıntı yaşarsanız biz tecrübelerimiz ve bilgimiz ışığında model seçiminde de sizlere yardımcı olacağız. Üreteceğimiz yangın merdivenlerinin gerekli tüm testlerini yaptığımızdan dolayı uzun seneler sağlamlığını ve standardını koruyacaktır. TSE standartlarına uygun olarak ürettiğimiz İstanbul yangın merdivenleri yardımıyla hem ekonomik bununla beraber tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren bir hizmeti size sunacağız. Ihmal etmeyin ki yangın merdiveni sadece ustalaşmış firmaların yapabileceği bir üründür.

Artık Z tipi yangın merdivenleri tercih edilmektedir. Yangın merdiveni imalatında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

KATEGORİLER

FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA
FERFORJECİ - İSTANBUL FERFORJE - DEMİR DOĞRAMA

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ